Bergen>Aktiviteter>I min Fars hus er det mange rom

I min Fars hus er det mange rom

En liten andakt av dialogprest Nobukazu Imazu

Jeg arbeider som dialogprest i Bergen kirkelig dialogsenter, og arrangerer meditasjonskveld «Pustrom» hver annen torsdag.

Hva gjør vi egentlig på «Pusterom»? Vi sitte i stillhet i 20 minutter for å bli fylt av Guds kjærlighet i Jesu navn i Johanneskirken.
Denne kirken er en korskirke i Bergen sentrum fra 1895, og har det største kirkerommet i byen, med sitteplass til 1250 personer.  Jeg har hørt at mange turister derfor tror at Johanneskirken er byens katedral! Men oppe hos Gud har vi en kirke som har mye større kirkerom, med sitteplass til utallige mange mennesker. Jesuer sier i Joh 14, 2: «I min Fars hus er det mange rom Der møter vi ikke bare mennesker fra alle raser og nasjoner, men alle engler og hele skaperverket i Jesu navn. Der trenger vi ikke å være bekymret for noe, men der kan vi synge lovsanger til Gud til evig tid. Det er noe som vi ikke kan forstille oss med våre framstillinger og fantasier! Her på jorden kan livet bli vanskelig av og til. Da kan vi lytte til Jesu ord som sier i Joh 14, 1: «La ikke hjertet bli grepet av angst. Tro på Gud og tro på meg!»

Amen

Alle har rett på å få ivaretakelse av spirituell helse i møte med helsevesenet, men hvordan skal det forstås og praktiseres? Denne samtalen løfter frem pasienters åndelige og eksistensielle behov i helse- og omsorgstjenestene i Norge.
Les mer
Torsdag 19.februar samlet vi en engasjert gjeng til samtale om utenforskap, vold og kriminalitet blant gutter og menn i dagens Norge. 
Les mer
Denne samtalen vil løfte frem spørsmål om hva det betyr å være mann i 2026.
Les mer
Når lokalavisene ikke ville trykke kronikken vår, må vi selv løfte stemmen. Én av fem elever i Bergen opplever rasisme. Det kan vi ikke tie om.
Les mer
Én av fem elever har opplevd rasisme. Nå samles tidligere elever, lærere, forskere og politikere til samtale: Hvordan skaper vi tryggere skolemiljøer – og sørger for at rapporten blir fulgt opp?
Les mer
Powered by Cornerstone