Bergen>Aktiviteter>Dilaogsamtaler

Dilaogsamtaler

Episode 1: Dag Aakre

Dag Aakre (født 25. juni 1956) er en norsk prest. Aakre begynte som daglig leder i Kirkelig dialogsenter i Trondheim våren 2019. Før dette var han i en årrekke daglig leder i Kirkens bymisjon i Trondheim, og har også jobbet som gateprest i organisasjonen i mange år, blant annet i Asker. Aakre har skrevet salmen «I en kirke midt i byen» som er tatt med i Norsk salmebok 2013.

Episode 1: Dag Aakre

Alle har rett på å få ivaretakelse av spirituell helse i møte med helsevesenet, men hvordan skal det forstås og praktiseres? Denne samtalen løfter frem pasienters åndelige og eksistensielle behov i helse- og omsorgstjenestene i Norge.
Les mer
Torsdag 19.februar samlet vi en engasjert gjeng til samtale om utenforskap, vold og kriminalitet blant gutter og menn i dagens Norge. 
Les mer
Denne samtalen vil løfte frem spørsmål om hva det betyr å være mann i 2026.
Les mer
Når lokalavisene ikke ville trykke kronikken vår, må vi selv løfte stemmen. Én av fem elever i Bergen opplever rasisme. Det kan vi ikke tie om.
Les mer
Én av fem elever har opplevd rasisme. Nå samles tidligere elever, lærere, forskere og politikere til samtale: Hvordan skaper vi tryggere skolemiljøer – og sørger for at rapporten blir fulgt opp?
Les mer
Powered by Cornerstone