Bergen>Aktiviteter>Fasilitering av dialoger

Fasilitering av dialoger

Dialogprest Karoline kurset i Nansenmetoden

Nansen Fredssenter i Lillehammer har stor nasjonal og internasjonal erfaring med dialog som metode i konflikthåndtering og fredsbygging. Daglig leder har deltatt på et ukes fasilitieringstrening i Nansens dialogmetodikk høsten 2023 i en internasjonal gruppe. Gjennom uka var det både fokus på dialog i konflikt og folkedialog. Høsten 2023 begynte DOTL en rekke dialogsamtaler rundt temaet skeives liv/ tro/ ytringsfrihet der daglig leder bidro som koordinator og ko-fasilitator sammen med Christiane Seehausen fra Nansen Fredssenter. Målet er at KDD kan bidra med fasilitering av dialoger i både kirkelige og offentlige sammenhenger.

Les gjerne  reportasje fra Nansen Fredssenter om kurset.

Torsdag 19.februar samlet vi en engasjert gjeng til samtale om utenforskap, vold og kriminalitet blant gutter og menn i dagens Norge. 
Les mer
Denne samtalen vil løfte frem spørsmål om hva det betyr å være mann i 2026.
Les mer
Når lokalavisene ikke ville trykke kronikken vår, må vi selv løfte stemmen. Én av fem elever i Bergen opplever rasisme. Det kan vi ikke tie om.
Les mer
Én av fem elever har opplevd rasisme. Nå samles tidligere elever, lærere, forskere og politikere til samtale: Hvordan skaper vi tryggere skolemiljøer – og sørger for at rapporten blir fulgt opp?
Les mer
Powered by Cornerstone