Bergen>Aktiviteter>Pusterom - Jesusmeditasjon

Pusterom - Jesusmeditasjon

Tirsdager 16:30-17:00 i Johanneskirken.

Utforsk Jesusmeditasjon: En Reise i Bibelmeditasjon 🕊️

📅 Viktig informasjon: Ingen samlinger den 17. september og 8. oktober!

Første samling 27.august og siste 3.desember.

Delta i en unik bønnepraksis hvor vi dykker dypt inn i Jesusmeditasjon. Denne metoden lar oss utforske våre egne tanker, følelser og personlige erfaringer, noe som gir nye perspektiver på Jesus, oss selv, og vårt forhold til Ham. Meditasjonen bidrar til økt mindfulness og nærvær, noe som hjelper deg å være mer til stede i øyeblikket og reduserer stress. Den styrker også fellesskapsfølelsen blant deltakerne og tilbyr en plattform for personlig og åndelig vekst.

🔍 Om Praksisen: Vi fordyper oss i nøye utvalgte tekster fra evangeliene for å komme nærmere Jesus’ budskap. Denne meditasjonsformen, rotfestet i jesuittisk spiritualitet, ble introdusert av Edin Løvås og har bidratt til å forme retreatbevegelsen i Norge. Gjennom vår praksis vil du også oppdage at din evne til å konsentrere deg og fokusere i alle livets aspekter forbedres.

💬 Bli med på vår reise: Gled deg til å dele denne transformative opplevelsen og utforske meditasjonens kraft sammen med oss. 

For spørsmål ta kontakt med dialogprest Nobu Imazu på nobu@kirkeligdialogsenter.no

Link til arrangementet på Facebook trykk HER.

Torsdag 19.februar samlet vi en engasjert gjeng til samtale om utenforskap, vold og kriminalitet blant gutter og menn i dagens Norge. 
Les mer
Denne samtalen vil løfte frem spørsmål om hva det betyr å være mann i 2026.
Les mer
Når lokalavisene ikke ville trykke kronikken vår, må vi selv løfte stemmen. Én av fem elever i Bergen opplever rasisme. Det kan vi ikke tie om.
Les mer
Én av fem elever har opplevd rasisme. Nå samles tidligere elever, lærere, forskere og politikere til samtale: Hvordan skaper vi tryggere skolemiljøer – og sørger for at rapporten blir fulgt opp?
Les mer
Powered by Cornerstone